Geosensis X3 Derin Arama Dedektörü

1.00

+ Free Shipping

Geosensis X3 derin arama dedektörü pulse metal arama dedektörü su geçirmez başlıklı altın ve gömülü hazine ve tek para aramalarında en iyi metal arama dedektörüdür.Satın aldığınız tüm dedektör modellerimiz faturalı ve garantilidir.Uzman ekibimiz tarafında satın aldığınız tüm modeller için eğitim ve teknik destek verilmektedir. Dedektör ve Ürünlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi İçin Bize Ulaşın.

Geosensis X3 Derin Arama Dedektörü

GEOSENSİS X3

GEOSENSIS X3, 4 metrelik çevresel kablo bobini kullanılan bir pulse indüksiyonlu metal dedektörüdür.1 x 1 metre büyüklüğündeki büyük bir çerçeveye monte edilebilen standart ekipman (KIT versiyonu),Küçük, yuvarlak bobinli VLF dedektörlerinin yeteneklerine kıyasla daha büyük metal nesneleri daha derinde tespit edebilir.

Büyük başlıklar ile daha geniş alanlar daha kısa sürede aranabilir. Başlık, hafif bir çerçeveye monte edilmiştir (pvc tüpler).Çerçeve başlığı ve ana üniteyi daha kolay kontrol edebilmek için arama sırasında 2 kullanıcı gereklidir. Verilen başlık kabloları, VLF cihazlarında olduğu gibi kritik olarak dengelenmiş bir devrenin parçası değildir. Bu nedenle algılama derinliğini önemli ölçüde artırmak için herhangi bir şekilde ve büyük boyutta oluşturulabilir.

Büyük başlık kullanılırken atık metaller, şişe(kola,soda vb.) kapakları, açma kulpları, alüminyum folyo, tek madeni paralar gibi küçük metal nesneler tespit edilememektedir.

Geonsensis X3, geonsensis x3 fiyatı, geonsensis x3 kullanım videosu, geonsensis x3 dedektör özellikleri
Geonsensis X3, geonsensis x3 fiyatı, geonsensis x3 kullanım videosu, geonsensis x3 dedektör özellikleri

10 x 10 cm’den büyük nesneler için sağlanan Demirli(FE) / Demirsiz(NON FE) metal ayrımı vardır. (Büyük başlıklar kullanılarak)

Sadece RESET tuşuna basılarak Zemin koşullarındaki değişikliklere sıfırlanabilir.

2D / 3D grafiklerde gerçek zamanlı hedef görüntüleme için ICON DATA logger ile uyumludur

GEOSENSIS X3, başlığın “hareketsizliğini” algılar ve darbe indüksiyon iletimi ile çalışır. Arama başlığından saniyede 600 kısa ve yoğun manyetik darbe yayılır,bu iletim aşamasıdır. Bu manyetik darbeler, yakındaki iletken malzemelerde başlığa girdap akımları üretir, örneğin metal nesneler gibi.

Başlığa iletilen bu küçük voltaj değişikliklerini tespit etmek için oldukça karmaşık bir elektronik devre gereklidir ve bu belirli sinyali alınan parazitten ayırmak zorundadır. Bu, özellikle pulse indüksiyon (PI) teknolojisi için uygundur. Ancak elektriksel iletkenlik ve nesnenin şekli aynı derecede önemlidir. Algılama derinliği faktörlerinden biridir.
Darbeli birincil alan aracılığıyla metal bir nesnede,metal nesnenin iletkenliğine bağlı olarak (metal türü,şekli,boyutu) üretilen girdap akımları tamamen kaybolana kadar farklı süre boyunca devam eder.
Sınıflandırma devresi bu nedenle, buna göre alınan girdap akımları için görsel bir zaman gecikmesi okuması verir. Her biri için “FE” demirli / “FE OLMAYAN” demirsiz için LED göstergesi olarak görüntülenen metal iletkenlik değeri tespit edilebilir. Bu, olası metal türü tanımlamasının yanı sıra ses tonu ve Yayılan ses süresi, gömülü alanın tam yerini ve boyutunu önceden belirlemeyi kolaylaştırmaktadır.

Tüm başlıklar su geçirmezdir, ancak elektronik ünite suya daldırılmamalı veya bırakılmamalıdır. Konektörleri daima kapaklarla koruyun.

Düzensiz çalışma meydana geldiğinde, öncelikle konektörlerin durumunu kir, nem ve kötü yönden elektrik kontakları ayrıca olası hasar ve pil durumu için başlık kablolarını inceleyin.

Pil Ve Şarj

Normal şartlar altında geosensis X3 tam olarak şarj olduktan sonra yaklaşık 6 saat çalışma imkanı vermektedir.Düşük pil durumu anında bir dizi bip sesiyle gösterilir.Bu olduğunda, hemen şarj edilmelidir.Kurşun / asit tipi pil, elektronik birimin içine yerleştirilmiştir.Pil durumu, herhangi bir zamanda 2 saniye süreyle reset düğmesine basarak görsel olarak izlenebilir.Ülkeye bağlı olarak mevcut şarj cihazı seçenekleri ürünle birlikte verilen şarj cihazları ile verilmiştir: AC 110 – 220 Volt.

Yeniden şarj etmek için GEOSENSIS X3’ün kapalı olduğundan emin olun ve arka panelin şarj girişine şarj cihazı konektörünü takın.

ŞARJ LED’i şarj durumunu onaylar. Tam şarj için 3-4 saat gereklidir.

READY LED, pilin tamamen dolu olduğunu gösterir.Şimdi şarj, bekleme durumuna girer. Ancak,READY açıldığında şarj cihazının bağlantısı kesilmelidir.

Geonsensis x3 dedektör, geonsensis x3 fiyatı, derin arama dedektörü, altın arama dedektörü
Geonsensis x3 dedektör, geonsensis x3 fiyatı, derin arama dedektörü, altın arama dedektörü

Geonsensis X3 Dedektör Teknik Özellikler

Güç kaynağı : Değiştirilebilir 12V / 1.3 Ah dahili şarj edilebilir kurşun-asit pil

Tüketim : Yakında metal hedefler olmadan 130 mA

Kullanım süresi : Yaklaşık 6 saat

Şarj süresi : 4 saat maksimum

Darbe frekansı :611 Hz

*Sıcaklık aralığı :0 ila 50 C / 32 – 122 F (çalışır durumda)

Dedektörün düşük sıcaklıklara maruz kalması durumunda ortamın ani ısınmaya dönüşmesinden kaçınılması gerekir.Oluşan nem, işlev bozukluğuna neden olacaktır.

Not : Yukarıda bulunan bilgi ve açıklamalar üretici firma verileridir.

 • Kullanım Seviyesi : Uzman
 • Teknoloji : PI (Pulse induction)
 • Çalışma Frekansı : 0 – 9 kHz
 • Ekran : Analog
 • Metal Ayrım Özelliği : Sadece Demir Ayrımı
 • Titreşimli Uyarı : Var
 • Su Direnci : Su Geçirmez Başlık
 • Arama Başlık Boyutu : 100 cm + (40” +)
 • Zemin Ayarı : Otomatik
 • Nokta Tespit Modu (PinPoint) : Var
 • Pil Gereksinimi : Şarj Edilebilir – Dahili Lithium-Ion

AĞRI Satılık Altın Dedektörü, AMASYA Satılık Define Dedektörü, ANKARA Satılık Dedektör.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Geosensis X3 Derin Arama Dedektörü” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shopping Cart
Ana Sayfa
Dedektörler
İletişim